Marzec 2019

Intencja ewangelizacyjna:

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Miesiąc misyjny

Chcemy, aby najbliższa Niedziela Misyjna, jak każda następna, mobilizowała wiernych do podejmowania inicjatyw Papieskich Dzieł Misyjnych przez cały rok i włączania się dzięki nim w dzieło misyjne Kościoła.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Szczególnym czasem takiego działania jest Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Tydzień Misyjny, kiedy to Kościół na całym świecie budzi się, by pospieszyć z pomocą misjom.
Akcję misyjnego budzenia wiernych przez PDM, nazwaną „Misyjny Budzik”, poparł abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że w tym roku, kiedy obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, powinniśmy nie tylko okazywać wdzięczność, ale też pamiętać, że chrzest niesie ze sobą konkretne zobowiązania do apostolstwa i do głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Arcybiskup przekazując nam dzwoniący „Misyjny Budzik”, poparł nasze inicjatywy misyjne służące temu, aby wszyscy ochrzczeni, zgodnie ze swoim powołaniem i na miarę swoich możliwości, służyli misjom.
Mamy nadzieję, że dźwięk „Misyjnego Budzika”, który pojawi się na rozpoczęcie każdej z inicjatyw PDM, pomoże nam – zgodnie z zachętą papieża Franciszka – podnieść się z wygodnej kanapy i wyjść na drogi ewangelizacji.