Styczeń 2019

Intencja ewangelizacyjna:

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

Chcemy, aby najbliższa Niedziela Misyjna, jak każda następna, mobilizowała wiernych do podejmowania inicjatyw Papieskich Dzieł Misyjnych przez cały rok i włączania się dzięki nim w dzieło misyjne Kościoła.

Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Szczególnym czasem takiego działania jest Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Tydzień Misyjny, kiedy to Kościół na całym świecie budzi się, by pospieszyć z pomocą misjom.
Akcję misyjnego budzenia wiernych przez PDM, nazwaną „Misyjny Budzik”, poparł abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że w tym roku, kiedy obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, powinniśmy nie tylko okazywać wdzięczność, ale też pamiętać, że chrzest niesie ze sobą konkretne zobowiązania do apostolstwa i do głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Arcybiskup przekazując nam dzwoniący „Misyjny Budzik”, poparł nasze inicjatywy misyjne służące temu, aby wszyscy ochrzczeni, zgodnie ze swoim powołaniem i na miarę swoich możliwości, służyli misjom.
Mamy nadzieję, że dźwięk „Misyjnego Budzika”, który pojawi się na rozpoczęcie każdej z inicjatyw PDM, pomoże nam – zgodnie z zachętą papieża Franciszka – podnieść się z wygodnej kanapy i wyjść na drogi ewangelizacji.