Marzec

Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

Dzieci należące do ogniska misyjnego w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach od wielu lat, radośnie kolędują, niosąc mieszkańcom bożonarodzeniowe błogosławieństwo.

„Bądźcie pozdrowieni mili gospodarze. My Dobrą Nowinę niesiemy Wam w darze. Przyszliśmy podzielić się z wami radością, która ma moc zmienić cały świat miłością.” – mówili mali  misjonarze, witając się z mieszkańcami, którzy przyjmowali ich z wielką życzliwością i otwartością. Kolędnicy Misyjni, to ogólnopolska akcja,  której celem jest pomoc i zwrócenie uwagi na potrzeby rówieśników z krajów misyjnych. Tym razem  poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”. W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, przez co stają się potencjalnymi ofiarami handlu. W tym roku kolędnicy misyjni zostawiali w  domach pamiątkę w postaci gwiazdy wpisanej w kwiat, a na zakończenie kolędowania,  dziękując za gościnność, śpiewali wspólnie z domownikami kolędę  „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

LeV