Marzec

Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

8 stycznia w Niedzielę Chrztu Pańskiego dzieci z klasy IV c i Eucharystycznego Ruchu Młodych – w roli kolędników – wyruszyły w Słupiec. W tym roku kolędowanie odbyło się na rzecz dzieci z Tajlandii. Kolędowanie misyjne rozpoczęło się Mszą św. o godz. 11.15, po której dzieci z błogosławieństwem wyruszyły na kolędę.

Pierwszym odwiedzonym miejscem była plebania, gdzie po pamiątkowej fotce nastąpił podział na dwie grupy: I – ks. Adama i pani Anny Kaszuby i  II – ks. Marcina i ks. Krzysztofa. W tym roku kolędnicy na pamiątkę zostawiali w domach gwiazdki z wpisanym kwiatem, który mówi: "jesteśmy znakiem". Gwiazdka – przewodnik przypomina, że mamy być Apostołami Dobrej Nowiny.  Rozdając gwiazdki, księża wyjaśniali znaczenie obrazków na nich zamieszczonych: Dziecko z Tajlandii  zaprasza do poznania sytuacji tych, którym chcemy przyjść z pomocą, Kolędnik zachęca do zorganizowania grupy modlącej się i wspierającej potrzebujących, Pastuszek oznacza, że zbierając pieniądze chcemy zaprosić dorosłych do daru solidarności z dziećmi z Tajlandii,  Anioł stanowi znak, że będziemy dobrymi aniołkami dla ludzi przez cały rok, a Serce to nasz praktyczny przewodnik.  Serdecznie dziękujemy za przyjęcie Kolędników Misyjnych, poczęstunek i ofiarę. Jest to nasz dar dla Jezusa. Dar, dzięki któremu sprawimy uśmiech niejednemu dziecku w Tajlandii.

ks. Marcin