Wrzesień 2017

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.

W dniach od 26 grudnia do 6 stycznia w wielu parafiach naszej diecezji pojawili się kolędnicy misyjni, aby głosić radość z narodzenie Zbawiciela świata i mówić o losie tych, którzy Go jeszcze nie znają. Trud kolędowania i zebrane ofiary w tym roku były przeznaczone dla małych mieszkańców Tajlandii.

Już tradycyjnie na zakończenie akcji kolędniczej, mali kolędnicy wraz z opiekunami spotykają się, aby podziękować Bogu i ludziom oraz przeżywać we wspólnocie radość z narodzenie Jezusa.

W sobotni poranek do ośnieżonego Szczawna Zdroju przyjechali ci, którym nie przeszkodził mróz lub przeziębienie. W kościele p.w. Wniebowzięcia NMP ks. Bp. Ignacy Dec przewodniczył uroczystej Mszy św. przy wielkim zaangażowaniu dzieci i katechetów. Barwna procesja z darami ofiarnymi i piękna modlitwa wiernych, prowadzona przez małych kolędników były świadectwem ich zaangażowania w liturgie Kościoła. W czasie homilii Pasterz Kościoła Świdnickiego ukazał zebranym czym jest powołanie do życia, do bycia członkiem Kościoła, do bycia mama lub tatą, księdzem lub siostrą i oczywiście co znaczy być powołanym do bycia misjonarzem.

Pod koniec Eucharystii, katecheci którzy od wielu lat angażują się w animację i formację misyjną dzieci, otrzymali od Ks. Biskupa specjalne podziękowania.

Dalsza część spotkania odbywała się, dzięki gościnności władz miasta Szczawna Zdroju, w Sali teatru zdrojowego. W pięknej scenerii, dzieci z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich pod opieką wspaniałej katechetki P. Elżbiety Umińskiej, przedstawiły bardzo ciekawe jasełka. Nastepnie każda z grup kolędniczych mogła się zaprezentować i otrzymać dyplom za trud kolędowania oraz „pakiet małego misjonarza”. W spotkaniu z misjonarzem (ks. T. Farysiem) wszyscy zebrani mieli okazję zapoznać się z sytuacją w jakiej żyją dzieci na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Najbardziej oczekiwanym punktem programu był konkurs wiedzy o Tajlandii. Przy każdym z pytań podnosił się las rąk…ale odpowiedzieć mogła tylko jedna osoba i otrzymać nagrodę w postaci pamiątek z krajów misyjnych (ufundowanych przez Urząd Miasta Szczawna Zdroju).

Oczywiście nie zabrakło wspólnych śpiewów i zdjęć w prawdziwej Sali teatralnej…

Pełni radości i pięknych przeżyć z sercami gorejącymi miłością do Jezusa i swoich rówieśników w krajach misyjnych, mali misjonarze rozjechali się do domów i już myślą o kolędowaniu w przyszłym roku.

(W ubiegłym roku kolędnicy misyjni z diecezji świdnickiej zebrali ponad 25 tys. zł dla dzieci na Madagaskarze. W tym roku jeszcze nie wszystkie wpłaty zostały dosłane.)