Lipiec 2017

Za naszych braci i siostry, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i naszemu ewangelicznemu świadectwu ponownie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego.

Etap diecezjalny Konkursu Misyjnego odbędzie się w dniu 20 marca (poniedziałek)
w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej o godz. 10

Tu znajdziecie spis literatury.

Literatura do etapu diecezjalnego Konkursu Misyjnego:

1. Kard. Adam Kozłowiecki - Listy z Afryki

2. Kard. Adam Kozłowiecki- Moja Afryka, moje Chingombe

3. Mariusz Kamieniecki - Wzór pokory, przykład służby

4. W. Miszewski - Śladami Kard. A. Kozłowieckiego

5. Jadwiga Grosik - Wspomnienie o kard. Kozłowieckim wśród Polonii

6. Film. Życiorys księcia Kościoła.Adam Kardynał Kozłowiecki SJ

7. Film. Uroczystości pogrzebowe kard. Adama Kozłowieckiego SJ

IV DICEZJLANY KONKURS MISYJNY

dla szkół gimnazjalnych

„Serce bez granic” – życie i działalność kard. Adama Kozłowieckiego SJ

„Ta sama miłość, która popchnęła Pawła, by sprostać sytuacjom, które moglibyśmy określić jako niewygodne, nadal motywuje mężczyzn i kobiety, na wszystkich szerokościach ziemi, do pomocy swoim braciom i siostrom w imieniu Chrystusa, Zbawcy i Odkupiciela człowieka. Stąd możemy wyciągnąć bardzo ważną lekcję dla wszystkich chrześcijan. Działalność Kościoła tylko wtedy jest wiarogodna i skuteczna,   o ile ci, którzy go stanowią, są zdolni płacić osobiście swoją wiernością do Chrystusa, i to w każdej sytuacji”.

Papież Benedykt XVI, homilia, 28 czerwca 2007

W bieżącym roku Kościół w Zambii obchodzi 125 rocznicę ewangelizacji. Szczególne miejsce w ewangelizacji Zambii zajmuje zmarły w 2007 r. kard. Adam Kozłowiecki SJ. Wszyscy, którzy zetknęli się z Nim lub czytali publikacje, mieli świadomość, że odszedł wielki człowiek, oddany Bogu, Kościołowi  i ludziom, gorliwy kapłan Chrystusowy, radośnie i autentycznie głoszący całym swoim życiem Jego Ewangelię, wielki misjonarz Afryki, obrońca praw człowieka i prawa do niepodległości narodów Afryki, świadek i uczestnik tragedii XX wieku, ale także i miłosierdzia Bożego, a przy tym człowiek prosty i serdeczny, promieniujący dobrocią  i życzliwością.

KONKURS ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM:

·         J E  Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

·         Dyrektora Fundacji „Serce bez granic” ks. Daniela Korycińskiego

1.     HASŁO KONKURSU:  Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.  Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.. (1 Kor, 9, 22-23)

2.     CELE KONKURSU:

· Poznanie postaci kard. Adama Kozłowieckiego SJ

· Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania.

· Kształtowanie postawy świadka wiary na przykładzie  postaci więźnia i misjonarza

3.     UCZESTNICY: uczniowie szkół gimnazjalnych:

·  uczniowie kl. I-III – konkurs wiedzy – test wyboru

4.     ETAPY KONKURSU:

· szkolny – przeprowadzony w dniu 17 listopada 2016 r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez  katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.

· diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 20 marca 2017 r. Początek godz. 10 w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Szczególnymi gośćmi w tym dniu będą: ks. Daniel Koryciński – dyrektor fundacji „Serce bez granic” oraz s. Oktawia Kozłowiecka – bratanica kard. A. Kozłowieckiego. Będzie można również obejrzeć wystawę „ Z otwartymi dłońmi” ukazującą życie i działalność misyjna kard. A. Kozłowieckiego.

5.     WARUNKI UCZESTNICTWA

· Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 25 października 2016 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon i e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub  tel. 74 856 44 05 od pon. do pt. w godz. 9-14, 787 712 013.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Ks. Jakub Górski

Dyrektor Referatu Misyjnego