Wrzesień 2017

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

W ramach inicjatywy „Misjonarz na post” od Środy Popielcowej można za pośrednictwem portalu misjonarznapost.pl wybrać jednego z 2007 polskich misjonarzy i otoczyć go regularną modlitwą.  Można również w jego intencji ofiarować post lub przeżywane cierpienie.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 5 tys. osób, dzięki czemu każdego z misjonarzy wspierały duchowo co najmniej dwie osoby.

Każdy, kto chce wspomóc misjonarzy swoją modlitwą, może wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl, a następnie wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chce wspierać: świeckiego, zakonnego czy diecezjalnego.

– „Misjonarz na Post” to szansa, by dobrze i świadomie przeżyć nadchodzący czas Wielkiego Postu. Każdy może ofiarować swoją modlitwę, cierpienie bądź ograniczenie się np. w używaniu Internetu czy jedzeniu słodyczy. Może to być czynienie jakiegoś dobra lub każde inne duchowe postanowienie, które wesprze misjonarzy. Tak naprawdę liczy się każdy gest – tłumaczy Zofia Kędziora, koordynatorka inicjatywy.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism: „Misjonarza”, „Misjonarzy Kombonianów”, „Misji Salezjańskich”, „Echa z Afryki i innych kontynentów”, „Posyłam Was”, „Misji Dzisiaj” i „Świata Misyjnego” oraz „Misyjnych Dróg”. Projekt wspiera również Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.