Wrzesień 2017

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

„Idźcie i głoście” to hasło tegorocznych wakacji misyjnych dla dzieci z diecezji świdnickiej. Mali misjonarze głosili Ewangelię przede wszystkim swoją postawą radości i wzajemnej akceptacji. Udział w codziennej Mszy św., w  kościele parafialnym, czynne zaangażowanie w liturgię i śpiew piosenek misyjnych w różnych językach był dla mieszkańców Bolesławowa i dla turystów świadectwem wiary przeżywanej z młodzieńczą radością.Czasopisma misyjne rozdawane po Mszy św. były propozycją zapoznania się z pracą misjonarzy pracujących na różnych kontynentach i żyjących tam mieszkańców.

Chociaż wszyscy uczestnicy byli podzieleni na grupy kontynentalne, to jednak za swojego „wodza” wybrali bp. Adama, który, jak wskazywał kolor koszulki i pióropusz reprezentował kontynent amerykański. Bp Adam odwiedził nas w czwartkowe popołudnie, aby odprawić Mszę św. I spędzić czas w misyjnej wspólnocie wśród radosnych śpiewów z poszczególnych kontynentów.

W tygodniowym pobycie na wakacjach misyjnych towarzyszyła nam s. CynthiaNgerem - klawerianka pochodząca z Nigerii. Jako była nauczycielka języka angielskiego pomagała dzieciom w praktykowaniu go. Uczyła nas również swojego języka ojczystego „IBU”, zwłaszcza piosenek, które dzieci bardzo szybko przyswajały.

Radosnym momentem było pisanie listu do rodziców, w którym mali misjonarze dzieli się radością poznawania nowych kontynentów i pracujących tam misjonarzy.

Stałym punktem każdego dnia oprócz Mszy św. gier, zabaw i wycieczek, był „warsztat małego misjonarza”, rozwijający twórczą wyobraźnię i aktywność. Malowanie pin-pongów i robienie z nich różańca misyjnego łączyło poszczególne kontynenty i integrowało całą grupę. Poprzez wspólna modlitwę różańcową oplataliśmy cały świat i pracujących tam misjonarzy, wypraszając Boże błogosławieństwo dla głosicieli Ewangelii.

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymał różaniec misyjny i „kromkę Słowa Bożego”, jako drogowskaz na dalszą drogę życia.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy nam umożliwili przeżycie pięknych  chwil we wspólnocie wśród radości i modlitwy, poznając bliżej Pana Jezusa i jego misyjny nakaz „Idźcie i głoście” . W sposób szczególny dziękujemy ks. Proboszczowi parafii św. Józefa w Bolesławowie – ks. K. Kaufowi za wiele serca nam okazanego i ks. Grzegorzowi za celebrowanie codziennej Mszy św.  oraz wszystkim, którzy okazali nam dobre serce – niech Pan Jezus im wynagrodzi.