Wrzesień 2017

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

Sprawy misji oraz te, które nosimy w sercach, przedstawialiśmy naszemu Zbawicielowi podczas wspólnotowej i indywidualnej modlitwy. W tych chwilach szczególnie mocno czuliśmy się jednym Kościołem Chrystusa.

Dobrze jest po trudach roku szkolnego i katechetycznego zatrzymać się i odpocząć u stóp Pana ze słowami na ustach: Jak dobrze jest dziękować Ci, Panie… Właśnie w ten sposób z modlitwą dziękczynienia rozpoczęliśmy wakacje. 27 czerwca 2017 r. przybyliśmy z różnych zakątków diecezji świdnickiej do klasztoru Sercanów Białych w Polanicy Zdroju. W tym szczególnym miejscu, w grupie 50 katechetów, przeżywaliśmy rekolekcje, które poprowadził ks. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
     Zgodnie z przesłaniem trwającego roku duszpasterskiego: Idźcie i głoście, ksiądz rekolekcjonista poprzez głoszone konferencje oraz homilie pozwolił nam na nowo odkryć piękno i istotę misyjnej natury Kościoła, jak również rolę i zadania katechetów w głoszeniu innym Chrystusa.
     Poznaliśmy także wiele faktów i przeżyć z czasów misjonarskiej posługi ks. Tomasza w Republice Konga. Ze współczuciem słuchaliśmy o trudach misjonarskiej pracy, jak również podziwialiśmy głęboką wiarę i ufność pokładaną w Bogu oraz głód Eucharystii wśród kongijskich chrześcijan. Uświadomiliśmy sobie, iż możemy wiele nauczyć się od naszych afrykańskich braci.

Składając serdeczne podziękowania Księdzu Rekolekcjoniście za świadectwo głębokiej wiary oraz Ojcom Sercanom za życzliwość i gościnność, zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym.

Bóg zapłać!

W imieniu katechetów