Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

GRUDZIEŃ 2018


Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zorganizował warsztaty misyjne dla katechetów. Głównym koordynatorem działań była siostra Magdalena. Ponad 50 uczestników, pod  przewodnictwem Misyjnej Grupy Animacyjnej ze Świdnicy

Krótka relacja z warsztatów misyjnych z dnia 27 września br.

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zorganizował warsztaty misyjne dla katechetów. Głównym koordynatorem działań była siostra Magdalena. Ponad 50 uczestników, pod  przewodnictwem Misyjnej Grupy Animacyjnej ze Świdnicy w składzie: Paulina Zielińska, Paulina Sobiś, Magdalena Hatala, Natalia Nowicka oraz Krzysztof Dąbrowski, przemierzyło z wesołym śpiewem w różnych językach, pląsach i zabawach wszystkie kontynenty świata. Najwięcej emocji wzbudził taniec z wachlarzami, które należało zrobić samemu. W rytm muzyki azjatyckiej wachlarze wirowały w górę i w dół, wprowadzając niepowtarzalny nastrój.

W drugiej części warsztatów siostry Klawerianki Elżbieta Sołtysik i Klaudia Surma, zaproponowały animatorom misyjnym grę pt. Zaproszenie na wielki, światowy bankiet kontynentów. Uczestnicy wcielili się w mieszkańców siedmiu rejonów świata. Ich zadaniem było,  korzystając z posiadanych przez dany kontynent zasobów, poszukać odpowiedzi na pytanie: Kto wyprodukuje jak najwięcej i najszybciej? Kto skonsumuje najwięcej?. Gracze z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy. Nastąpiła wymiana, sprzedaż oraz kupowanie produktów i siły roboczej. Okazało się, że zasady wymiany i współpracy rynkowej nie są takie proste. Celem zabawy było zrozumienie mechanizmów, które sterują rynkiem produkcji. Kraje bogate w zasoby, nie zaspakajają wystarczająco swoich potrzeb. Jest to spowodowane czasami niesprzyjającym klimatem, brakiem wody, daleką odległością od morza itp., ale również  wykorzystywaniem przez kraje rozwinięte. Skutkiem tego jest często bieda i ubóstwo wielu milionów ludzi.  Na zakończenie odbył się wielki bankiet przygotowany przez uczestników spotkania. Warsztaty na długo zostaną w pamięci katechetów. Miła atmosfera i nietypowy sposób ich prowadzenia sprawiły, że zajęcia  bardzo się podobały i jak stwierdzili sami uczestnicy, dostarczyły  nowych wiadomości  orazwskazały ciekawe sposoby animacji misyjnej dzieci.

V. Leńska

 

ZESTAW FOTOGRAFII ZE SPOTKANIA