SIERPIEŃ 2018

powszechna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Odwiedza nas 40 gości oraz 1 użytkownik.

22  października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach obchodził Światowy Dzień Misyjny. W tym roku hasłem Niedzieli Misyjnej były słowa „Idźcie i głoście”. Dzieci należące do ogniska misyjnego przy  parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach zorganizowały akcję Herbatka Misyjna. W niedzielę misyjną pod kościołem zbierały fundusze do puszek. Wszystkim ofiarodawcom, dziękując za wsparcie, wręczały własnoręcznie wykonane małe paczuszki z herbatą. Także msza święta w tym dniu była bardziej uroczysta. Dzieci przygotowały oprawę liturgii, a franciszkanin ojciec Bronisław Staworowski  opowiedział wiernym o życiu ludzi w krajach misyjnych.   Natomiast w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Udaninie mali misjonarze przeprowadzili akcję Cukierek dla misji. Przez cały tydzień poprzedzający akcję, uczniowie przez radio szkolne zachęcali dzieci do drobnych wyrzeczeń i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniążków na pomoc rówieśnikom z krajów misyjnych, które cierpią z powodu różnego rodzaju niesprawiedliwości, a także pracujących wśród nich misjonarzy. Dzień misyjny  w szkole zaangażował nie tylko dzieci należące do ogniska misyjnego, ale również wielu sympatyków misji i nauczycieli. Wszyscy z wielkim entuzjazmem promowali  przedsięwzięcie, co przyniosło wymierne efekty. W tym roku, za sprawą małych misjonarzy  z parafii Piekary, dzieło misyjnej pomocy objęło dzieci z kilku parafii.