Listopad 2017

Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

ŚWIĘTO MISJI  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej.

25.10.2017 r. Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera, które obecnie pełnią swą posługę misyjną w Świdnicy, odwiedziły uczniów niepełnosprawnych, uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej. Aula ośrodka w ciągu godziny zamieniła się w wielokulturowe, religijne spotkanie mieszkańców z różnych kontynentów: Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Oceanii oraz Europy. Uczniowie poznawali kraje misyjne, przyglądali się pracy misjonarza, uczyli się piosenki w języku hiszpańskim, odbyli nawet „podróż” do Afryki.

Siostra Magdalena opowiedziała o trudnej pracy misjonarza, przedstawiła najważniejsze potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Uczniowie mogli zajrzeć także do plecaka misjonarza, aby dowiedzieć się, co jest mu potrzebne w codziennej pracy na misji.

Dyrektor ośrodka – Pani Teresa Budzyk przypomniała uczniom o jednym z największych misjonarzy naszych czasów – o św. Janie Pawle II, który jest dla wszystkich pięknym wzorem do naśladowania.

Oczywiście nie zabrakło również modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Na koniec wszyscy zatańczyli orientalny taniec misyjny z własnoręcznie wykonanymi wachlarzami.

Nad całym wydarzeniem czuwała katechetka pani Monika Starościk, który była również pomysłodawcą spotkania z misjonarkami.

Po zakończeniu uroczystości w auli Siostry Misjonarki odwiedziły Szkolny Klub Wolontariatu „Dobre Duszki”. Siostra Danuta przedstawiła podopiecznym ośrodka jak wygląda dzień wolontariusza w placówce misyjnej. Młodzi wolontariusze podzielili się swoimi doświadczeniami z działalności klubu.

Składamy podziękowania Siostrom Misjonarkom za ich piękną pracę i życzymy, aby jak najwięcej osób włączyło się w to dzieło misyjne. Sami wolontariusze zadeklarowali swą pomoc a szczególnie opiekę modlitewną obejmującą misjonarzy pochodzących z diecezji świdnickiej.