CZERWIEC 2018

intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Spotkanie  diecezjalnej rodziny misyjnej  w Świdnicy

Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Bp. Ignacego Deca rozpoczęło się świąteczne spotkanie u  sióstr Klawerianek w Świdnicy. Do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia siostra Magdalena Sypko z Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej, zaprosiła pasterza diecezji ks. bp. Ignacego Deca, dyrektora Referatu Misyjnego ks. Tadeusza Farysia, siostry Klawerianki oraz rodziny misjonarzy pochodzących z diecezji świdnickiej. Zwracając się do zgromadzonych podczas homilii, ksiądz biskup nawiązał do fragmentu  Ewangelii opisującego rzeź niewinnych dzieci. Mówił o współczesnych męczennikach za wiarę i o polskich misjonarzach, którzy w ostatnich latach oddali życie za Chrystusa. Zwrócił uwagę, że i dziś  niewinne, bezbronne dzieci są zabijane już w łonach matek. Podkreślił, jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa sumienie, które w chwili refleksji zawsze przypomni o wyrządzonym złu i nie pozwoli spokojnie żyć.

Po Mszy świętej  goście zostali zaproszeni do przełamania się opłatkiem i na poczęstunek. Kiedy wszyscy zasiedli do świątecznego stołu były życzenia i rozmowy na tematy misyjne. Rodziny misjonarzy dzieliły się swoimi przeżyciami i przemyśleniami na temat pracy misyjnej ich dzieci. Podczas spotkania głos zabrał dyrektor Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Tadeusz Faryś. Obecność księdza biskupa dodaje ufności oraz wiary w opatrzność, a także jest wyrazem ojcowskiej  troski o sprawy misyjne w diecezji – mówił ksiądz dyrektor. Powołanie misyjne jest tajemnicą serca każdego misjonarza. Rodzice nie zawsze potrafią to  zrozumieć. Dlatego bardzo ważna jest modlitwa. To właśnie rodzice są tymi, którzy pełnią  modlitewną wartę przed Bogiem. Taka modlitwa nie jest jednorazowym zastrzykiem, lecz nieustanną kroplówką dającą siłę  i ochronę każdemu misjonarzowi – podkreślił ksiądz Faryś.

Na ten szczególny dla Kościoła misyjnego dzień, dzieci z Ogniska Misyjnego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy pod opieką siostry przełożonej Anastazji, przygotowały Kolędników Misyjnych. Piękny, kolędniczy występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

Świąteczne spotkanie u sióstr Klawerianek organizowane jest od wielu lat i na stałe wpisało się w misyjną tradycję Kościoła świdnickiego.

V. Leńska