Styczeń 2018

Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

KOLĘDNICY MISYJNI W NOWEJ RUDZIE

W Niedzielę 7 stycznia Duszpasterstwo parafii w Nowej Rudzie-Słupcu przygotowało i zorganizowało Kolędę Misyjną. Kolędowanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 11.15.

Po błogosławieństwie końcowym kolędnicy wyruszyli słupieckimi ulicami: Szkolną, Radkowską, Kłodzką i Os. Wojska Polskiego w odwiedziny do parafian. Młodzi ludzie przygotowali krótkie jasełka na temat sytuacji dzieci w państwie "drzew Libanu". W przedstawieniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i młodzież z Gimnazjum. Trzygodzinne kolędowanie i kwesta na rzecz potrzebujących rówieśników w Syrii i Libanie zakończyły się rekordem w tym roku – zebrano kwotę: 1 782,52zł (dla przykładu rok temu uzbierano 1 500zł). Duszpasterstwo słupieckie serdecznie dziękuje dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki dla poszkodowanych przez wojnę.

ks. Marcin