KWIECIEŃ 2018

Intencja powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Etap diecezjalny Konkursu Misyjnego „Matka Afryki” odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2018 r. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej o godz. 10

Zgodnie z zapowiedzią, podajemy literaturę dla uczniów do etapu diecezjalnego konkursu misyjnego  dla szkół gimnazjalnych. W swojej działalności bł. Maria Teresa Ledóchowska wygłosiła wiele konferencji misyjnych, dlatego kilka z nich dołączamy do literatury.

LITERATURA –  etap diecezjalny konkursu misyjnego

1. Bł. Maria Teresa LedóchowskaKonferencja do dzieci rok 1899
  2. Bł. Maria Teresa Ledóchowska - do Związku Kobiet Katolickich we Wrocławiu rok 1908
  3. Bł. Maria Teresa Ledóchowska – Konferencja do dziewcząt – marzec 1913 r.
  4. Ks. Stanisław Wiśniowski – Matka Afrykanów – rozdział 13
  5. Ks. Stanisław Wiśniowski – Matka Afrykanów – rozdział 14
  6. Krótki życiorys bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  7. Film  – Kobieta, która się nie bała - https://www.youtube.com/watch?v=JmU3H6GGfBg&t=16s