Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

SIERPIEŃ 2018

powszechna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 1 użytkownik.

 

Największa radość przeżyła młodzież ze Szkoły  Podstawowej
w Lutomii Dolnej (uczennice z kl. VII), ponieważ cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom – także tych, którzy nie znaleźli się na tej liście.

Do wypełnionej po brzegi auli ŚKB przez młodzież gimnazjalną, w ciepłych słowach przemówił ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec. Ukazał jej aktualność nakazu misyjnego Jezusa Chrystusa „Idźcie i głoście”. Podziękował również zgromadzonej młodzieży za udział w V Diecezjalnym Konkursie Misyjnym poświęconym postaci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Następnie zabrał głos ks. Tadeusz Faryś – Dyrektor Diecezjalny PDM, który dokonał wprowadzenia w sam przebieg konkursu i przypomniał, że odbywa się on w przeddzień 155 rocznicy urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po powołaniu dwóch komisji i rozdaniu zestawu pytań, uczniowie przystąpili do konkursu.

Po zakończeniu pracy i przerwie na herbatę, młodzież i katecheci mieli możliwość spotkania się z duchowymi córkami „Matki Afryki”, które przybyły z Nigerii. Były to siostry klawerianki: s.Cynthia i s. Anthonia. Siostry ukazały sytuację Kościoła katolickiego w Nigerii i życie codzienne nigeryjskich dzieci oraz zachęciły do wdzięczności za dar wiary, możliwość bezpłatnej nauki i inne dary, które młodzież w Polsce otrzymuje każdego dnia od Pana Boga. Przybliżyły także kulturę afrykańską, wykonując wspólnie z młodzieżą piosenki w języku ibu (narzecze, którego używa się w Nigerii).

Oto laureaci II etapu V Diecezjalnego Konkursu Misyjnego:

– I miejsce  - Zuzanna Kawiak – 58 p. – Gimnazjum w Jaroszowie

- II miejsce  - Amelia Stojko – 56 p. – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

- III miejsce  - Marceli Durasiewicz – 54p.– Szkoła Podstawowa w Snowidzy

 

WYRÓŻNIENIA :

- Katarzyna Czernecka – 50 p. Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach

- Roksana Gil – 50 p. – Gimnazjum w Wilkanowie

- Oliwia Kuska – 50 p. – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

- Nelly Chmielowska – 48 p. – Szkoła Podstawowa w Roztoce

- Wioletta Kardynał – 48 p. – Zespół Szkół w Jaroszowie

- Iwona Dawiec – 48 p. – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

- Michał Bortkiewicz – 48 p. – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

- Jakub Burger – 46 p. – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

- Natalia Adamów – 46 p. – Gimnazjum w Wilkanowie

Aleksandra Jurkiewicz – 46 p. – Szkoła Podstawowa nr6 w Świdnicy

- Bartosz Chwastyk – 46p. –Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach

- Matylda Wróbel – 46 p. –Gimnazjum w Wilkanowie

- Wiktoria Jędraszczyk – 44p. Zespół  Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wałbrzychu

- Wiktoria Michałkiewicz – 4 p. Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie

- Aleksandra Kołodyńska – 44 p–Szkoła Podstawowa w Roztoce

- Damian Bień – 44 p. – Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

- Dominika Porzybót – 44 p. – Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie

- Joanna Czernecka 44 p. –Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach

- Mateusz Gerwatowski 42 p. - ZSP nr. 4 w Wałbrzychu

- Patryk Kurnik – 42 p. – Szkoła Podstawowa nr. 6 w Świdnicy

- Greta Dec – 40 p. - Szkoła Podstawowa nr. 1 w Dzierżoniowie

- Oliwia Żurowska-  40 p. – Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

- Alicja Góra – 40 p. – ZSP nr. 1 w Wałbrzychu

- Martyna Uhornicka – 40 p. - Szkoła Podstawowa w Roztoce

- Nikola Brużewicz – 38 p. - Zespół Szkół nr 3  w Wałbrzychu

- Afrodyta Kurek – 38 p. Szkoła Podstawowa nr. 10 w Bielawie

- Natalia Kasprzyk – 38 p - Zespół Szkół nr 4  w Wałbrzychu

- Adam Bielas – 36 p. - Szkoła Podstawowa nr. 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

 Oliwia Gajos 36 p.  - Szkoła Podstawowa nr. 1 w Dzierżoniowie

- Wioletta Sulikowska 36 p. - Szkoła Podstawowa nr. 1 w Dzierżoniowie

- Jakub Byczek 36 p. -  Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

- Wiktoria Guzera – 36 p. - Gimnazjum w Jaroszowie

- Marcel Mikoś – 36 p. - Szkoła Podstawowa nr. 10 w Bielawie

- Patrycja Łętowska 36 p. - Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

Jakub Brzóska 32 p.- - Szkoła Podstawowa nr. 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

- Oliwia Borkowska 32 p. – Szkoła Podstawowa w Ścinawce Średniej

- Natalia Burkat – 32 p. - Szkoła Podstawowa w Ścinawce Średniej

- Aleksandra Waligóra – 32 p. – Szkoła Podstawowa w Grodziszczu

- Martyna Boniowska 32 p. - Zespół Szkół nr 3  w Wałbrzychu

 

Największa radość przeżyła młodzież ze Szkoły  Podstawowej w Lutomi Dolnej (uczennice z kl. VII), ponieważ cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom – także tych, którzy nie znaleźli się na tej liście.

Dziekujemy ks. P. Pojaskowi za udostepnienie zdjęć

WIĘCEJ ZDJĘĆ