PAŹDZIERNIK 2018

Intencja ogólna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

W dniach 25-29 czerwca 2018 r. odbędzie się druga edycja Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM) I stopnia. Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do udziału osoby świeckie i duchowne: animatorów, zelatorów Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków, studentów i uczniów szkół średnich.

Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia - Warszawa

SAM I stopnia otwieramy dla zainteresowanych współpracą misyjną w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. Uczestnicy – ubogaceni wiedzą zaczerpniętą z wykładów, warsztatów oraz doświadczeniami innych uczestników, świadectwami misjonarzy i umocnieni modlitwą – będą mogli wykorzystać nowe doświadczenie i umiejętności w swoich środowiskach, we wspólnotach parafialnych czy też w pracy katechetycznej.
     W programie m.in:
     - formy animacji misyjnej w szkole i parafii
     - wykłady na temat misji i Papieskich Dzieł Misyjnych
     - warsztaty „social media”
     - spotkania z misjonarzami
     - wymiana doświadczeń i pomysłów
     - konstruktywna dyskusja
     - twórcza praca w grupach
     SAM to nie tylko wykłady, ale również integracja: filmy, tworzenie bajek, wieczory przy wspólnej zabawie, zwiedzanie misyjnego muzeum.

Termin: 25-29 czerwca 2018 r.
Miejsce: Centrum Formacji Misyjnej
ul. Byszewska 1, Warszawa
Koszt: 280 zł.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 16 czerwca (e-mail, list lub telefon):
Papieskie Dzieła Misyjne
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9