Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

Maj 2019

  • Intencja ewangelizacyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

 

Miesiąc misyjny

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 2 użytkowników.

W X Diecezjalno-Powiatowym Przeglądzie Piosenki Misyjnej uczestniczyło ponad 60 wykonawców z 9 szkół: Malczyc, Strzegomia, Jaroszowa, Kostrzy, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy, Udanina i Imbramowic.

W  misyjnym rytmie, na Chwałę Bożą!

Już po raz X w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się Diecezjalno-Powiatowy Przegląd Piosenki Misyjnej. Uczestniczyło w nim ponad 60 wykonawców z 9 szkół: Malczyc, Strzegomia, Jaroszowa, Kostrzy, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy, Udanina i Imbramowic. Dzieci  z wielką radością i zaangażowaniem prezentowały religijne piosenki. Nie zabrakło oryginalnych strojów związanych z poszczególnymi kontynentami, afrykańskich instrumentów i tańców w rytm granej muzyki. Gośćmi specjalnymi jubileuszowego przeglądu była Nina Kuniszewska, misjonarka diecezji świdnickiej i Paul, rodowity Indianin z Peru. Nina swoją posługę misyjną pełni w Ameryce Łacińskiej od 8 lat. Początkowo pracowała w Boliwii a później już w Peru. Podczas prezentacji zdjęć  opowiadała zgromadzonym, na czym polega jej praca i jak wygląda życie codzienne na misjach. Paul natomiast nauczył dzieci i wspólnie z nimi zaśpiewał  krótkie, religijne piosenki w języku peruwiańskim.  Występy młodych artystów swoim śpiewem uświetnił tenor Marcin Malinowski, zachwycając wszystkich wykonaniem m.in. utworu Ave Maryja

Z okazji jubileuszu przeglądu dyrektor Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Tadeusz Faryś i siostra Klawerianka Magdalena Sypko, dziękując za wieloletnią współpracę i wsparcie w propagowaniu piosenki religijnej jako jednej z form nowej ewangelizacji,  wręczyli wójt Gminy Udanin Teresie Olkiewicz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Udaninie Bożenie Basie podziękowania i upominki. Także katechetka  Violetta Leńska, pomysłodawczyni i organizator religijnego śpiewania, otrzymała od dyrektora Referatu Misyjnego i dyrektor szkoły podziękowanie i pamiątkową  statuetkę.

Opiekunowie grup: Joanna Kulpińska, Alicja Filończyk, Tomasz Dziurla, Teresa Mazik, Małgorzata Żołnierczyk, Anna Sztogryn, Edyta Głowiak, Maria Głuszczak- Sobańska, Paulina Zielińska, Marzena Zięba, za trud włożony w przygotowanie  dzieci  do występów otrzymali    z rąk Diecezjalnego Wizytatora Katechezy ks. Damiana Mroczkowskiego dyplomy z podziękowaniem. Przegląd zakończył się wspólną, spontaniczną modlitwą w intencji misji, dobroczyńców i wszystkich uczestników,  poprowadzoną przez ks. Farysia oraz pamiątkowym zdjęciem.

Dzięki wsparciu sponsorów; wójt Gminy Udanin Teresy Olkiewicz, dyrektor Bożeny Basy, Banku Spółdzielczego - oddział w Udaninie, Referatu Misyjnego, Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej,  ks. Andrzeja Ćwika, ks. Mariana Kujawskiego, Marcina Malinowskiego, wydawnictw katolickich, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami, a  dzięki uprzejmości restauracji Zacne Jadło z Pichorowic,  zaproszeni na  słodki poczęstunek

V. Leńska

 

Zdjęcia GALERIA

Filmy do zobaczenia