PAŹDZIERNIK 2018

Intencja ogólna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Wśród laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Mój szkolny kolega z misji znalazła się świdnicka katechetka p. Małgorzata Wawszczyk

29 maja br. w Niepokalanowie odbyła się uroczysta gala laureatów XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mój szkolny kolega z misji. Z Maryją na misje. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jerzy Mazur - przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. Ks. bp wyraził wdzięczność nauczycielom i wychowankom za duże zaangażowanie w dzieło misyjne i przypomniał, że wszyscy jesteśmy misjonarzami, nie wolno nam więc ukrywać daru wiary w sercu, zatrzymując ją tylko dla siebie. Trzeba nieść Chrystusa innym.

Następnie w sali św. Bonawentury wręczono zwycięzcom nagrody. W konkursie wzięły udział 273 szkoły z różnych rejonów Polski. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli do wyboru kategorię literacką, plastyczną, muzyczną i charytatywną, natomiast nauczyciele i katecheci przygotowali scenariusze zajęć. Miło nam poinformować, że p. Małgorzata Wawszczyk, katechetka w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy, zdobyła II miejsce. Jak sama zaznacza, należy stale podejmować wszelkie przedsięwzięcia, szukać nowych form i środków, by dotrzeć z Dobrą Nowiną do najdalszych zakątków świata.

Pani Małgorzacie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

s. Magdalena

Więcej informacji: http://www.adgentes.misje.pl/aktualnosci/wydarzenia/37266/uroczysta-gala-konkursu-w-niepokalanowie#1