Styczeń 2019

Intencja ewangelizacyjna:

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

6 stycznia w Święto Trzech Króli dzieci należące do ogniska misyjnego w parafii Piekary pod opieką pani katechetki Violetty Leńskiej, zorganizowały adorację przy Bożym żłóbku. Dzień Trzech Króli jest także Światowym, Misyjnym Dniem Dziecka, dlatego mali misjonarze postanowili w sposób szczególny uczcić ten czas. Na adorację do świątyni w Lusinie przybyli nie tylko parafianie, ale również dzieci z okolicznych miejscowości.

Wspólne kolędowanie, słowa prośby o umiejętność życia na co dzień wiarą i radość chrześcijańską, skierowanej do małego Jezusa przez Zuzię Szczepanowską, Kamila Szczerbę i Dominikę Jędroszkę, piękna pastorałka zaśpiewana przez Elizę Łabędzką oraz obecność i zaangażowanie wszystkich zgromadzonych dzieci m.in.: Oli Mazur, Ani Balcer, Ewy Lipińskiej, Natalii Bojczuk, Tomka Ciarkowskiego, Oli Bielec wraz z małym braciszkiem, Martyny Rasały, Szymona Rutkowskiego i  Marcina Rutkowskiego, podkreśliły doniosłość święta i pozwoliły na niecodzienne, dziecięce przeżycia. Po adoracji zgromadzone dzieci poprowadziły orszak na którego czele stanęła gwiazda betlejemska, a tuż za nią do żłóbka przybyli   trzej królowie. Ognisko misyjne dziękuje bardzo serdecznie wszystkim dzieciom, które włączyły się do bożonarodzeniowego adorowania  oraz rodzicom, którzy znaleźli czas i przywieźli je do kościoła w Lusinie.

LeV