Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

Listopad

  • Intencja misyjna:

  • >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

 

Miesiąc misyjny

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 1 użytkownik.

24 maja, we wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

 

Tego dnia o godz. 18.00 w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zostanie odprawiona Msza św. i odbędzie się modlitwa za Kościół w Chinach, przygotowane przez Stowarzyszenie Sinicum.

Papieskie Dzieła Misyjne tradycyjnie publikują teksty liturgiczne na ten szczególny dzień. Tegoroczne znajdują się w misyjnych materiałach liturgicznych pt. „Posłani w mocy Ducha Świętego”.

Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach ustanowił papież Benedykt XVI w 2007 roku.
W swym liście do wiernych Kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej napisał: „Pragnę, aby ta data była dla was dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcam was, by obchodzić ten dzień, odnawiając waszą jedność w wierze w Chrystusie naszym Panu i w wierności Papieżowi, modląc się, ażeby jedność pośród was była głębsza i bardziej dostrzegalna. Przypominam wam oprócz tego przykazanie miłości, które dał nam Jezus, aby miłować naszych nieprzyjaciół i modlić się za tych, którzy nas prześladują (…)”.

ep/pd