• Intencja misyjna:

• >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

Miesiąc misyjny

Ponad 40 młodych osób z diecezji świdnickiej miało okazje przeżyć na początku tegorocznych wakacji misyjną przygodę w gronie rówieśników.

Każdego dnia wybieraliśmy się na inny kontynent, aby odwiedzić tam Sanktuarium Maryjne.

Ponieważ nasze wakacje misyjne odbywały się w cieniu Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej – Królowej Rodzin, hasłem przewodnim turnusu były słowa:
„Z Maryja przez kontynenty”.

Pierwszego dnia była to Europa – Fatima, La Salette i oczywiście Wambierzyce. Ks. Tomasz Kowalczuk w bardzo interesujący sposób zapoznał dzieci z przesłaniem Matki Bożej, która poprzez wieki ukazywała się w różnych krajach Europy wzywając ludzi do nawrócenia i modlitwy.

Kolejny kontynent – Amerykę Południową i Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe przybliżyła nam animatorka Paulina Sobiś.

Krystyna klawerianka wraz z s. Cynthią z Nigerii zabrały nas do Afryki a Paulina Zielińska do Oceanii. Najmłodszy animator tegorocznych wakacji – Tomek Kamionka wraz z Kariną Zaborowską wspaniale ukazali nam sytuację Kościoła w Azji i objawienia maryjne w Indiach.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa a centralnym punktem dnia była Eucharystia.

W piątek wybraliśmy się na kalwaryjskie dróżki, aby odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji misji. Przed południem każdy z nas przygotował własnoręcznie drewniany krzyżyk, który w czasie Drogi Krzyżowej.

Już tradycyjnie w czasie trwania turnusu odwiedził nas bp. Adam, który odprawił Mszę św. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie wybrał się z nami w muzyczna podróż przez kontynenty.

Szybko minął tydzień naszego wspólnego ubogacania się wiarą i radością.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że kolejny raz mogły się odbyć wakacje misyjne oraz uczestnikom za każde dobre słowo, uśmiech i wspólne przebywanie w cieniu wambierzyckiej bazyliki.

Więcej zdjęć