• Intencja misyjna:

• >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

Miesiąc misyjny

U progu nowego roku katechetycznego Referat Misyjny ŚKB organizuje misyjne spotkanie formacyjne dla katechetów
i animatorów grup parafialnych, by przygotować się do owocnego przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ustanowionego przez papieża Franciszka.

W piątek 27 września 2019 (godz.16,00-18,00) w Kurii Diecezjalnej w Świdnicy odbędą się Warsztaty misyjne Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w parafii i na katechezie”.

Zapraszamy katechetów, animatorów i tych, którzy pragną włączyć się  w dzieło animacji misyjnej na terenie naszej diecezji.

W programie:wykład „Ochrzczeni i posłani–Biblijne podstawy posłania” - Pan Piotr Pieczątkiewicz - Trener Centrum Arrupe w Warszawie,Trener i członek Akademii Biblijnej w Gdyni, Animator misyjny.

- Prezentacja Misyjnych materiałów formacyjnych na rok szkolny 2019/2020 „Ukochany jest posłany” -  oraz projektu Kolędników Misyjnych 2019-2020.

- Przedstawienie propozycji, prezentacji na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny i możliwość przegrania pomocy na  nośniki danych.

Uczestnikom zostaną zaproponowane praktyczne formy jakie można wykorzystać w animacji misyjnej, by w  ciekawy i radosny sposób głosić światu Jezusa.  Wspólna refleksja nad papieskim orędziem misyjnym (Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie)pomoże nam we własnym sercu  i życiu pielęgnować ducha misyjnego, by  mieć swoisty misyjny styl życia, dzielić się wiarą z radością i optymizmem.

Zgłoszenia do 20 września na adres Referatu Misyjnego:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 74-856-44-05; 787-712-013.

Koszt udziału w warsztatach – dowolna ofiara.

Referat Misyjny ŚKB