• Intencja misyjna:

• >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

Miesiąc misyjny

300 milionów chrześcijan cierpi w różny sposób z powodu wiary, a co roku przybywa około 100 tysięcy męczenników!

Giną w Syrii, Iraku, Pakistanie, Egipcie, Wietnamie i Korei Północnej. Umierają też w Afryce w Sudanie Południowym, najmłodszym państwie na świecie, gdzie podczas trwającej przez 50 lat krwawej wojny zginęły miliony wyznawców Chrystusa!

Choć sudańskim chrześcijanom w 2011 roku udało się stworzyć swoje państwo, w kraju tym nadal panuje nieopisana nędza, wierni modlą się pod drzewami, a ludność wciąż nękana jest przez muzułmanów i rebeliantów z lokalnych plemion.
Chcąc pomóc naszym braciom w wierze, pragniemy wesprzeć posługujących tam misjonarzy kombonianów w budowie dwóch kaplic. Te skromne budynki pozwolą godnie odprawiać Msze Święte i nabożeństwa. Każdy z nich:

• będzie mieć wymiary 17 m x 7 m oraz wysokość 3 m
  • będzie posiadać 16 okien i 3 drzwi, wyposażony zostanie w 20 ławek do użytku wiernych
  • będzie posiadać także wydzieloną zakrystię, wyposażoną w szaty i naczynia liturgiczne.
Poniższe zdjęcia obrazują obecną biedę i zarazem głód wiary pośród wyznawców Chrystusa w Sudanie Południowym:

"Jestem przekonany, że z Waszą pomocą i wsparciem Stowarzyszenia już wiosną przyszłego roku nasi parafianie będą mogli modlić się i uczestniczyć we Mszy Świętej w nowo powstałych kaplicach. Tam też będziemy kształcić i wychowywać nowe pokolenie mieszkańców Sudanu Południowego w duchu chrześcijańskim, by później mogli prowadzić dzieło ewangelizacji wśród swych afrykańskich braci." o. Krzysztof Zębik