wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 2019 r. oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego 2020 r. trzy grupy kolędników misyjnych  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy  po raz kolejny  pospieszyły z pomocą, tym razem  dzieciom z Amazonii.

Tegoroczne kolędowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Kostrzy podczas, której dzieci zostały przedstawione wiernym. Na  zakończenie Eucharystii ks. proboszcz udzielił kolędnikom specjalnego błogosławieństwa. Dzieci kolędowały w dwóch miejscowościach Kostrza i po raz pierwszy w  Żelazowie.

Zebrana ofiara to 2320 zł.  Każdego roku kolędowanie misyjne porusza całą wspólnotę parafialną. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich serc i domów.

Maria Głuszczak-Sobańska