Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Począwszy od czerwca 2019 r. każdego 30 dnia miesiąca w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Chludowie, podczas Mszy św. o godz. 18.15 (w dni powszednie, a w niedziele i święta o godz. 11) wierni modlą się o beatyfikację o. Mariana Żelazka. Msza św. 30 kwietnia będzie transmitowana online.

W czwartek, 30 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Sługi Bożego, o. Mariana Żelazka, misjonarza werbisty, pochodzącego z Wielkopolski, z pod poznańskiego Palędzia. Coraz więcej osób modli się o jego beatyfikację. 30 kwietnia w Chludowie, gdzie mieści się Dom Misyjny księży werbistów odprawiona zostanie Msza św. w tej intencji, która transmitowana będzie w Internecie.

Począwszy od czerwca 2019 r. każdego 30 dnia miesiąca w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Chludowie, podczas Mszy św. o godz. 18.15 (w dni powszednie, a w niedziele i święta o godz. 11) wierni modlą się o beatyfikację o. Mariana Żelazka. Msza św. 30 kwietnia będzie transmitowana online. (Szczegółowe informacje www.parafiachludowo.pl oraz www.werbiści.pl ).

Msza św. w intencji beatyfikacji o Mariana Żelazka odprawiona też została 26 kwietnia w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ojca Mariana Żelazka z Palędzia. Zwykle co roku tamtejsi parafianie oraz przedstawiciele sołectwa i gminy Dopiewo składają także kwiaty i zapalają znicze przed głazem w Palędziu, upamiętniającym ich wielkiego krajana, nazywanego Ojcem Trędowatych i kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. W tym roku, z racji panującej pandemii COVID-19, trzeba było z tego elementu uroczystości wspomnieniowych zrezygnować. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ojca Mariana Żelazka wystąpili też z inicjatywą podjęcia regularnej modlitwy o beatyfikację o Żelazka. Msza św. w tej intencji odprawiana będzie w Kaplicy św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce - w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10.

Dzień przed rocznicą śmierci o. Żelazka, 29 kwietnia, obchodzona będzie 75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. W tym miejscu kaźni tysięcy kapłanów (zginęło tam m.in. 14 werbistowskich kleryków) w latach 1940-45 więziony był także o. Żelazek. W związku z rocznicą werbiści udostępnili na YouTube film dokumentalny o o. Żelazku pt. „Siewca nadziei” (2018) w reż. Andrzeja Biernackiego. Film jest dostępny tylko przez tydzień od 25 kwietnia do 3 maja do godz. 21. To rzadka okazja, by poznać najnowszy film o o. Marianie, ponieważ jest on dostępny jedynie na DVD. W Domu Misyjnym w Chludowie, gdzie przed wybuchem II wojny światowej nowicjat przeżył o. Marian, można zamawiać książkę pt. „Człowiek dla wszystkich. O. Marian Żelazek od A do Ż” oraz związane z jego osobą magnesy.

Jan Wróblewski, maj / Chludowo