wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

„Dzieci komunijne dzieciom misji” to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, która zachęca katolickie dzieci do modlitwy i solidarności z ich ubogimi rówieśnikami w krajach misyjnych.

W wybrany dzień w Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników w potrzebie i składają dla nich dobrowolną ofiarę, którą wcześniej, w porozumieniu z rodzicami, włożyły do specjalnej kopertki PDMD.

Dziękujemy wszystkim dzieciom komunijnym z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach, które modliły się za swoich rówieśników w krajach misyjnych. Wyrażamy naszą wdzięczność dzieciom i ich rodzicom za wrażliwe serca na potrzeby dzieci z krajów misyjnych oraz za złożone ofiary.