Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

W tygodniu misyjnym dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu zrobiły piękne prace misyjne. Dziękujemy dzieciom i panu katechecie Janowi Tomerze za otwarte serce na drugiego człowieka.
A oto świadectwo pana Jana:
"Po przeprowadzeniu katechez o tematyce misyjnej pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, które małymi kroczkami realizujemy. Na pierwszym miejscu stawiamy odmawianie modlitwy za wszystkie osoby związane z misjami, aby Dobry Bóg udzielał im potrzebnych łask do głoszenia Ewangelii. Największe wrażenie na moich uczniach wywarły warunki, w jakich żyją małe afrykańskie dzieci. Bieda, brak dostępu do wody, wycofanie technologiczne, głód.... Osobom żyjącym we względnym dobrobycie trudno uwierzyć, że w czasach podboju kosmosu i dostępu do internetu, gdzieś na odległym kontynencie są ludzie, którzy nie mają nic. Stąd też szybka reakcja dzieciaków i potrzeba niesienia pomocy, oczywiście na miarę możliwości. W pierwszej kolejności pojawiła się chęć bliższego poznania, jak wygląda codzienne życie ich afrykańskich kolegów.
 
 
Dzięki materiałom misyjnym-gazetkom i filmom-uczniowie dowiedzieli się jaka jest Afryka i z jakimi problemami klimatycznym muszą mierzyć się jej mieszkańcy oraz ci, którzy niosą im pomoc, czyli misjonarze. Zobaczyli, jak wyglądają afrykańskie szkoły zakładane przez misjonarzy i w jakich warunkach uczą się w nich dzieci. Wielu z nich zapragnęło zaprzyjaźnić się ze szkolnym kolegą z Afryki. Dlatego część dzieciaków wykonała plakaty mówiące o solidarności i koleżeństwie z osobami o odmiennym kolorze skóry i kulturze bycia. "