Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

"Dzieci Betlejem" - to ośrodek edukacyjny dla sierot (i półsierot) prowadzony przez świeckich katolików od 2000 roku w mieście Kitwe w środkowej Zambii. Jego początki sięgają Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 gdy tamtejsi wierzący szukali formy uczczenia tej wielkiej rocznicy narodzin Zbawiciela. Ostatecznie zdecydowano o stałej pomocy dla sierot, których w półmilionowym mieście Kitwe przybywało coraz więcej.

 

Pomoc polega nie tylko na organizowaniu żywności, ale przede wszystkim na przekazywaniu prawd wiary katolickiej i nauczaniu chrześcijańskiego postępowania. Po latach formacja przybrała formę prywatnej szkoły gdzie sieroty otrzymują edukację i posiłek. Dzięki temu dzieci, które są zmuszone przez życie do kombinowania (czyli do kradzieży) mogą dojrzewać i kształcić się w godziwych warunkach.
Nazwa "Dzieci Betlejem" została nadana przez biskupa Dennisa De Jonga, ówczesnego ordynariusza miejscowej diecezji Ndola. Na wieść o działaniach dla sierot stwierdził, że są one jak Pan Jezus, który nie miał gdzie się urodzić w Betlejem - niech więc sieroty otrzymujące pomoc nazywają się "Dzieci Betlejem".
Każdy z nas może pomóc tym sierotom przez swoją modlitwę i ofiarę. Koszt przygotowaniu posiłku dla jednego dziecka wynosi tam w przeliczeniu na złotówki tylko 2 złote. Zachęcam do wspierania tego dzieła przez przysyłanie 60 złotych miesięcznie (lub dowolnej innej ofiary) na konto:
Świdnicka Kuria Biskupia
Numer konta: 23 1240 1978 1111 0010 0197 2200
z dopiskiem "Sieroty w Zambii"
lub przekazanie ofiary osobiście do Referatu Misyjnego.