wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie włączyły się w pomoc misjom San Ramon w Peru, z którą dwa lata temu nawiązaliśmy współpracę.

Pani katechetka Bożena Gałusza wraz z dziećmi z Koła Misyjnego i Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego zwiedzając kościoły w Gminie Międzylesie za dowolną ofiarę sprzedawali różańce misyjne.  Ludzie, gdy dowiedzieli się, że dzieci zbierają pieniądze dla dzieci na misje to chętnie ofiarowywali pieniądze na szczytny cel. Odwiedzając kościoły w Długopolu Górnym, Niemojowie, Szklarni, Goworowie, Pisarach i Jodłowie zebraliśmy kwotę 1100 zł. Dzieci angażując się w pomoc uczą się od najmłodszych lat, że trzeba się dzielić  z innymi i można coś zrobić  dobrego dla potrzebujących. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli to szlachetne dzieło. Po wakacjach w dalszym ciągu zamierzamy kontynuować pomoc dla dzieci, które często cierpią głód i bez wsparcia misji nie mogłyby się uczyć.