Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej, kół Żywego Różańca, naszych przyjaciół i sympatyków. Spotykamy się w dniach 3 i 4 grudnia na Jasnej Górze. Rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 14.00 w kaplicy Cudownego Obrazu

 

Tegoroczny Tydzień Misyjny przebiegał pod hasłem  „Ochrzczony to znaczy posłany”. Oto jak przeżywały ten tydzień dzieci z Ogniska Misyjnego w Udaninie.

Rok szkolny 2016/2017 to już 15. rok funkcjonowania Studiów misyjnych dla najmłodszych zrzeszonych w PDMD. Jest to program formacji misyjnej przygotowany z myślą o dzieciach ze szkoły podstawowej. „Studia” trwają cztery lata i kończą się uzyskaniem Misyjnego paszportu bez granic. Ich narzędziem jest indeks małego misjonarza (Indeks PDMD), a pomocą w prowadzeniu zajęć służą Misyjne Materiały Formacyjne dla Dzieci przygotowywane przez Sekretariat Krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

„Serce bez granic” – życie i działalność kard. Adama Kozłowieckiego SJ - to temat IV Konkursu Misyjnego dla Szkół Gimnazjalnych.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, Dzieło Pomocy Ad gentes organizuje w roku szkolnym 2016/2017 ogólnopolski konkurs „Mój szkolny kolego z misji” pod hasłem „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.

 

Laureaci II Diecezjalnego Konkursu Misyjnego diecezji świdnickiej  byli uczestnikami IV Krajowego Kongresu Misyjnego w Warszawie w dniach 12-13 czerwca br.  Tematem przewodnim tego spotkania była radość.

Drodzy Katecheci,

Zbliża się IV Krajowy Kongres Misyjny, którego hasło „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” mobilizuje nas do dzielenia się radością wiary i odpowiedzialnością za misje. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do wszystkich parafii zostały wysłane materiały liturgiczno-homiletyczne z prośbą o wykorzystanie ich w czasie trwania Kongresu, zwłaszcza w niedzielę 14 czerwca br. podczas parafialnej stacji kongresowej.

Każdego roku obchodzimy ten dzień 24 maja, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.  Ten dzień jest również świętem patronalnym głównego sanktuarium maryjnego w Chinach - Szeszan koło Szanghaju. W tym roku 24 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i modlitwy przeniesiono na 22 maja.