wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

W niedzielę 21 października rozpoczął się tydzień misyjny. Jak co roku w parafii św. Ap. Piotra i Pawła dzieci włączyły się w czynny udział w liturgii Mszy świętej.

Dzieci w strojach z różnych kontynentów niosły dary do ołtarza, czytały modlitwę wiernych. Natomiast po Mszach świętych, pragnąc pomóc swoim rówieśnikom w dalekiej Afryce, sprzedawały na kiermaszu misyjnym herbatkę afrykańską. W tygodniu misyjnym dzieci z ogniska misyjnego Szkoły Podstawowej nr 4 prowadziły nabożeństwo różańcowe, by swoją modlitwą wspomóc ciężką pracę misjonarzy.

Halina Wasielewska