Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Mój Szkolny Kolega z Misji to nazwa kolejnego, XII Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Zadania konkursowe motywowały uczniów do podejmowania różnych inicjatyw misyjnych, rozwijały wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, ukazywały pracę misjonarzy i integrowały środowisko szkolne wokół idei zrozumienia i tolerancji.

Nad całością konkursu w szkole czuwały: dyrektor szkoły pani Danuta Sekuła, wicedyrektor- pani Joanna Gomułka oraz koordynatorki konkursu: klasy 1-3 – pani Urszula Szyszka i klasy 4-6 – pani Barbara Pidanty.
Temat przewodni tegorocznej edycji  konkursu brzmiał: Powołani, aby ukazywać blask Słowa prawdy. Nasi uczniowie od września 2012 r. do marca 2013 r. wykonywali prace plastyczne, literackie, układali piosenki misyjne. Wszystkie klasy zdobiły gazetki, zorganizowano spotkanie z misjonarzami, prowadzone były lekcje poświęcone sprawom misji. Podobnie jak w ubiegłym roku cała społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę pieniędzy na budowę przedszkola w Kolwezi  w Afryce (Kongo), które zostały przelane na konto misyjne w kategorii charytatywnej. Najlepsze prace ze szkoły zostały wysłane do Warszawy. Organizatorzy nagrodzili następujących uczestników:
-  2 miejsce w kategorii muzycznej zajął szkolny zespół muzyczny Promyki – opiekun Joanna Luzar; autorami słów są Martin Kamiński i Aleksandra Iwanicka z kl. 6a;
- 3 miejsce w kategorii literackiej zajęła Angelika Chanas z kl. 5a, opiekun Barbara Pidanty;
- 3 miejsce w kategorii scenariusz lekcji zajęła pani Barbara Pidanty, polonistka.
Wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca 2013 r. w Sokołowie Podlaskim. Wszystkim osobom  zaangażowanym w przebieg konkursu dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!