Sierpień

• Intencja powszechna – Świat ludzi morza

Za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarzy, rybaków i ich rodziny

Odwiedza nas 37 gości oraz 1 użytkownik.

Już tradycyjnie, na zakończenie kolędowania misyjnego grupy kolędnicze naszej diecezji spotkały się, by wspólnie modlić się i świętować. Tym razem spotkanie odbyło się w gościnnym domu zakonnym Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Mali misjonarze w barwnych strojach kolędniczych mieli okazję zaprezentować scenkę lub kolędę oraz wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą skarbonkę kolędniczą.
Miłym przeżyciem były jasełka przygotowane przez ognisko PDMD z parafii św. Anny  z Ząbkowic Śląskich.
Podczas Mszy św. Sprawowanej w  intencji wszystkich grup kolędniczych naszej diecezji oraz ich opiekunów i rodziców, mogliśmy odbyć podróż do dalekiej Brazylii.  A to dzięki wspomnieniom ks. Prałata Stanisława Chomiaka, który przed kilku laty odwiedził swojego kolegę, księdza Janusza pracującego jako misjonarz w diecezji Sao Salvador de Bahia w Brazylii. Wspominał wspólną wyprawę pełną różnych przeszkód do bardzo odległej  misji, w której mieszka wielu Indian nie umiejących czytać i pisać, którzy jednak maja silną  wiarę i cierpliwość jakiej nam często brakuje. Potrafią czekać na przyjazd księdza misjonarza 2-3 godzin i przebyć wiele kilometrów pieszo, by uczestniczyć we Mszy św. Ksiądz kaznodzieja podziękował w imieniu misjonarzy wszystkim dzieciom za trud ich  kolędowania i zebrane ofiary, które zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych oraz zachęcił do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa w odległych krajach.
Grupa dzieci z miejscowego oratorium salezjańskiego, pod kierunkiem siostry Magdaleny salezjanki z Pieszyc przygotowała nam niespodziankę w postaci przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Droga wiary”. Mali aktorzy ukazali nam jak możemy odnaleźć Jezusa w naszym życiu dzięki pomocy innych i jak my, dzięki naszej postawie, możemy doprowadzić do Jezusa tych, którzy od Niego się oddalili.
Przed ogłoszeniem wyników konkursu i rozesłaniem, odbyło się radosne spotkanie młodymi misjonarkami, Paulą, Kają i Manuelą, które przybliżyły nam sytuacje dzieci żyjących w Boliwii i w Ghanie. Nie zbrakło wspólnego śpiewu i tańców w rytmach latynoamerykańskich. Z pewnością w wielu sercach zabłysła iskierka i pragnienie wyjazdu na misje, bo kto ma Pana Jezusa za przyjaciela, pragnie się z Nim dzielić z innymi…

Zobacz zdjęcia w Galerii