Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

 • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
  Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

!!  MATERIAŁY KONKURSOWE

II DIECEZJALNY KONKURS MISYJNY

Dla szkół gimnazjalnych

„Jan Paweł II – misjonarz świata” – pielgrzymki papieskie do Afryki

Święty Jan Paweł II ten Papież-Misjonarz przemierzył 1 271 000 km, to dystans odpowiadający ponad trzydziestokrotnemu okrążeniu kuli ziemskiej. Odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, odwiedził 129 krajów, w tym wiele krajów misyjnych. Do Afryki pielgrzymował  14 razy i odwiedził 43 kraje, niektóre z  nich gościły „Białego Pielgrzyma” nawet dwu lub trzykrotnie. Głosząc Ewangelię w Afryce spotykał się z przywódcami państw, biskupami, kapłanami, siostrami zakonnymi, członkami organizacji kościelnych, odwiedzał ludzi chorych, starych i najuboższych. Dokonywał beatyfikacji, nawiedzał sanktuaria narodowe, był gościem żyjących w buszu szczepów afrykańskich.

W roku kanonizacji Papieża Polaka pragniemy zachęcić młodzież szkół gimnazjalnych do zapoznania się z pielgrzymkami Jana Pawła II, które odbył na Czarny Ląd. Śledząc trasę tych pielgrzymek uczniowie będą mogli zapoznać się z przesłaniem Papieża  do Kościoła w Afryce oraz sytuacją w jakiej żyją nasi bracia i siostry w krajach misyjnych.

 

HASŁO KONKURSU: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii…” (1 Kor 9, 16).

1. CELE KONKURSU:

 • Poznanie postaci Papieża Polaka jako misjonarza.
 • Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania.
 • Kształtowanie postawy wiary na przykładzie  postaci św. Jana Pawła II.

2. UCZESTNICY: uczniowie szkół gimnazjalnych:

 • uczniowie kl. I-III – konkurs wiedzy – test wyboru

3. ETAPY KONKURSU:

 • szkolny – przeprowadzony w dniu 24 października 2014r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez  katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie. Do każdej szkoły w dniu 22 października zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
 • diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 12 marca 2015 r.

4. Konkurs odbywa się pod patronatem

 • J E Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

5. WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 15 października 2014 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon i e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub  tel. 74 856 44 05 od pon. do pt. w godz. 9-14, 787 712 013.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ORGANIZATORZY