wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

W dniu 17 stycznia 2015 r. odbyło się VI Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.  Tych małych misjonarzy z otwartym sercem gościła parafia pw  Św. Józefa Oblubieńca  w Wałbrzychu. Katecheci, młodzież i rodzice z tej parafii przygotowali wspaniałe przyjęcie dla dzieci, które wzięły udział w kolędowaniu misyjnym na terenie naszych wiosek i miast.

Na początku spotkania ks. Bp. Ignacy Dec wraz innymi kapłanami celebrował Msze św. w intencji wszystkich grup kolędniczych i opiekunów tych grup  w naszej diecezji. Po poczęstunku przygotowanego przez miejscowych parafian rozpoczęło się wspólne świętowanie kolędnicze i radosne kolędowanie. Każda z grup mogła się zaprezentować                  i przedstawić  swój krótki program.

Organizatorzy wyrażają swoja wdzięczność Ks. Proboszczowi Tadeuszowi oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 17 w Wałbrzychu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego radosnego świętowania.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj