wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Tegoroczny Tydzień Misyjny przebiegał pod hasłem  „Ochrzczony to znaczy posłany”. Oto jak przeżywały ten tydzień dzieci z Ogniska Misyjnego w Udaninie.

W tygodniu misyjnym, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”, dzieci należące do ogniska misyjnego przy  parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, zorganizowały akcję Herbatka Misyjna. W niedzielę misyjną po kościołem zbierały fundusze do puszek. Wszystkim ofiarodawcom, dziękując za wsparcie, wręczały własnoręcznie wykonane małe paczuszki z herbatą. Natomiast w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Udaninie mali misjonarze przeprowadzili akcję „Cukierek dla misji”. Przez wiele dni, przez szkolne radio, dzieci zachęcały do drobnych wyrzeczeń i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniążków na pomoc najbiedniejszym krajom misyjnym. Okazało się, że uczniowie szkoły w Udaninie mają bardzo wielkie i wrażliwe serca, i z wielkim entuzjazmem wsparły akcję. Zebrane fundusze zostały wpłacone do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Lev