Wrzesień 2017

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

Zapraszamy na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej, kół Żywego Różańca, naszych przyjaciół i sympatyków. Spotykamy się w dniach 3 i 4 grudnia na Jasnej Górze. Rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 14.00 w kaplicy Cudownego Obrazu

Następnie planowana jest sesja misjologiczna w auli. O. Kordeckiego, a po niej od Apelu Jasnogórskiego całonocne czuwanie modlitewne w kaplicy. W załącznikach zaproszenie o. Luka Bovio IMC, sekretarza krajowego PUM oraz plan spotkania. Zgłoszenia przyjmujemy oraz na wszelkie pytania odpowiadamy pod numerem telefonu 22 536 90 33 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby uczestników, imion, nazwisk i kontaktu do osób indywidualnych oraz odpowiedzialnych za grupy. Już teraz zapraszamy do włączenia się w nasza wspólną liturgię ofiarując się do odczytania i  odśpiewania odpowiednich części Liturgii Słowa. Kleryków zapraszam do przygotowania i przeprowadzenia asysty obu Mszy świętych. Koszt spotkania to 5 złotych, w tej kwocie możliwość zjedzenia czegoś ciepłego. ZAPRASZAM i pozdrawiam serdecznie.

100 lecie Papieskiej Unii Misyjnej

Sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej

3-4 grudnia 2016 r.

Sesja misjologiczna

Sobota

1400 Msza św. koncelebrowana , w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski

Sala o. Kordeckiego

1530 „Od chrztu do misji” - ks. prof. Marek Tatar

1615 Przerwa

1645 O aktualnych wyzwaniach stojących przed PUM – ks. abp Henryk Hoser

1715 Miłosierdzie drogą do świętości misjonarza - ks. prof. Stanisław Urbański

1800 Przedstawienie PUM, prezentacja książki o bł. Pawle Manna

1815 Przerwa na posiłek

1930 Świadectwo misjonarza z Argentyny, O. Juan Carlos Araya IMC

Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca

Kaplica Matki Bożej

2100 Apel Jasnogórski, ks. prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM

2130 Modlitwa różańcowa - tajemnice radosne

2215 Poznajemy przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie

2230 Adoracja Najświętszego Sakramentu

2330 Modlitwa w ciszy, przygotowanie Mszy Świętej

2400 Msza Święta w kaplicy Matki Bożej

Modlitwa w ciszy

130 Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Pawła Manny, uroczyste przyjęcie kandydatów

do PUM

230 chwila przerwy

245 Modlitwa różańcowa – tajemnice chwalebne

330 Jutrznia i Akt zawierzenia Matce Bożej, prowadzi ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW, PDPA

PRZYJMUJEMY JUŻ ZGŁOSZENIA tel. 22 536-90-33 S. Monika Juszka RMI Papieska Unia Misyjna

Lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Koszt spotkania 5 zł, w cenie możliwość zjedzenia czegoś ciepłego.

SZCZEGÓŁY JUŻ NIEDŁUGO NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ missio.org.pl