wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

W dniu 6 czerwca 2009 r. w II Diecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy wzięło udział ponad 600 dzieci.

Z uczestnikami Kongresu spotkał się ks. Biskup Ignacy Dec, który przewodniczył uroczystej Mszy św. oraz zaproszeni misjonarze: o. Jacek Wróblewski, ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, ks. Stefan Kukuła, z centrali PDM z Warszawy oraz siostry misjonarki: S. Miriam Długosz, ze Zgromadzenia  Sióstr Służebnic Ducha Świętego, która pracowała w Papui Nowej Gwinei, s. Krystyna Kuźnicka, ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek, która powróciła do Polski z Zambii. Dużą popularnością wśród uczestników cieszyła się misyjna zabawa fantowa. Radość, uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły małym misjonarzom do końca spotkania kongresowego.