Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

         IX KRAJOWY KONGRES MISYJNY DZIECI

        Warszawa, 26 maja 2012 r.

 

                                                      

PROGRAM

   9.00   Rejestracja grup i animacja misyjna „Promyki Dobra”

 10.00  Otwarcie kongresu

 10.15  „Most misyjny z Janem Pawłem II” – animacja muzyczna „Zespół ALA DIBARI”

 11.15   „Mój dom - Kościół czyli…odwiedzam brata na krańcach świata”

             - czas przewidziany na gry i zabawy przygotowane przez misjonarzy, zgromadzenia,  

              stowarzyszenia, wspólnoty, wolontariaty, fundacje i ośrodki edukacyjne.

 12.30   Finał konkursu „Mój szkolny Kolega z Misji” (Ad Gentes

 13.00   Msza św. pod przew. abpa Henryka Hosera SAC, pasterza diecezji warszawsko-praskiej

 14.00   Posłanie i zakończenie kongresu

 

DODATKOWE INFORMCJE DOTYCZĄCE KONGRESU

 

1. „Budujemy MOST misyjny z bł. Janem Pawłem II”, pod takim hasłem odbędzie się IX Ogólnopolski Kongres Misyjny Dzieci w Warszawie (w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej, przy ul. Mehoffera 2). Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i młodzież Diecezji Świdnickiej, a także animatorów, rodziców, wychowawców, katechetów i duszpasterzy. Na kongresy misyjne, uczestnicy przyjeżdżają w strojach charakterystycznych dla poszczególnych kontynentów, aby było radośnie i kolorowo. Diecezja Świdnicka w tym roku będzie reprezentować kontynent Azji, więc naszym kolorem będzie żółty. Zachęcamy również do przywiezienia na kongres transparentów z misyjnymi hasłami, nazwą ognisk, parafii lub miejscowości.

2. Zadanie kongresowe dla uczestników. Każde ognisko zapraszamy do wykonania jednego „szczebelka” do poręczy kongresowego MOSTU, na którym należy przedstawić zaangażowanie ognisk w budowie misyjnego MOST-u. Liczy się pomysł i artystyczne wykonanie. Aby praca mogła być umieszczona na poręczy, należy zastosować następujące wymiary: 85 cm wysokości i 30 cm szerokości. „Szczebelek” można wykonać z kartonowego papieru lub tekturki (musi być lekki). Wasze prace będą stanowiły dekorację alei na placu kongresowym.

3. Prosimy Księży Proboszczów o zachęcenie katechetów do przygotowania dzieci i młodzieży do wyjazdu i udziału w kongresie. Prosimy również o pomoc przy organizacji wyjazdu grup z parafii. Informacji dotyczących przebiegu kongresu udziela Sekretariat Krajowy PDMD w Warszawie, tel. (0-22) 536 90 27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także można je znaleźć na stronie: www.missio.org.pl