Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

 

Referat Misyjny organizuje  dla dzieci tygodniowe wakacje z Bogiem w dniach 9-16 lipca 2012 r. w Złotym Stoku, ul. Złota 7. Misyjne Wakacje z Bogiem są adresowane do dzieci ze szkół podstawowych od III do VI klasy. Co to są Misyjne Wakacje z Bogiem? Jest to rodzaj odpoczynku dla dzieci, połączonego z pogłębieniem życia religijnego. Mają one za zadanie ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje już od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się skarbem wiary. Dlatego też każdego dnia przewidziane jest czynne uczestnictwo   w Eucharystii. Ponadto ma miejsce modlitwa różańcowa lub Droga Krzyżowa, przygotowywane przez dzieci z ich animatorami.

Spotkania prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych animatorów misyjnych, którymi są między innymi klerycy, katecheci i studenci, mający ukończoną Szkołę Animatorów Misyjnych II stopnia. Mali uczestnicy zapoznają się z sytuacją rówieśników z krajów misyjnych, a także sylwetkami wielkich misjonarzy i świętych - wszystko to przygotowane odpowiednio do wieku i poziomu dzieci staje się dla nich wielką duchową przygodą. Uczestnicy wakacji uświadamiają sobie wtedy sens swojego życia chrześcijańskiego.

Do wykorzystania formacyjnego służą również czynności dnia codziennego, przez które dzieci wychowywane są do poszanowania rzeczy danych im do użytku, pomieszczeń, zasad ekologii, oraz – w kontekście nędzy i głodu, jakie dotykają dzieci z krajów misyjnych oraz do poszanowania spożywanego pokarmu.

Czas popołudniowy przewidziany jest na wycieczki, konkursy, i gry. Każdy dzień kończy się tzw. „pogodnym wieczorem” – chwilą szczególnej rozrywki i radości. Inspiracją do misyjnego otwarcia i zaangażowania są spotkania z misjonarzami, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami misyjnej pracy, opowiadają o sytuacji afrykańskich czy latynoamerykańskich dzieci, podobną rolę odgrywają filmy o tematyce misyjnej.

W Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej lub na stronie internetowej można pobrać kartę Uczestnictwa, którą trzeba wypełnić i koniecznie dostarczyć przed rozpoczęciem turnusu misyjnego. Dojazd i powrót we własnym zakresie. Prosimy o zgłaszanie uczestników do dnia 22 czerwca, telefonicznie do Referatu Misyjnego (74) 856 44 05, 787 712 013 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.