Listopad 2017

Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Animacja, formacja i informacja - to główna działalność Referatu Misyjnego we wszystkich środowiskach ludu Bożego: w rodzinach, parafiach, szkołach, wspólnotach i stowarzyszeniach kościelnych (por. RMis 84).

W celu ożywienia ducha misyjnego wśród dzieci i młodzieży Referat Misyjny podejmuje następujące działania animacyjne:

- organizuje Diecezjalne Kongresy Misyjne Dzieci, Diecezjalne Spotkania Kolędników Misyjnych, Misyjne Wakacje z Bogiem dla dzieci oraz Warsztaty Misyjne dla katechetów.

Ponadto proponuje:

- pomoc przy zakładaniu ognisk misyjnych, prowadzi spotkania i katechezy misyjne w szkołach, wykorzystując pokazy multimedialne, filmy o tematyce misyjnej oraz stroje pochodzące z krajów misyjnych, służy materiałami, które można wykorzystać w animacji misyjnej.