Marzec

Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

Podstawowym celem Szkoły Animatorów Misyjnych jest uformowanie osób odpowiedzialnych za formację misyjną w szkole i parafii. Szkoła pozwala animatorom na podzielenie się swoimi doświadczeniami. Jest to forma przygotowania tych, którzy są odpowiedzialni za grupy misyjne w parafiach, aby wiedzieli, w jakim kierunku prowadzić grupy oraz żeby dać odpowiednie narzędzia do tej pracy.
Dyrekcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie każdego roku organizuje tę formę tygodniowego szkolenia w okresie wakacyjnym. W trakcie I stopnia uczestnicy poznają struktury, historię i formy działalności Papieskich Dzieł Misyjnych. Natomiast II stopień pogłębia tę wiedzę i ubogaca ją w nowe elementy.
SAM proponuje nie tylko teorię, ale także: warsztaty, codzienną Eucharystię oraz modlitwę, to również możliwość wzajemnego poznawania poprzez pracę w grupach, rozmowy, wspólna zabawa podczas pogodnych wieczorów. Spotkania to wymiana doświadczeń, trudności, ale także radości i nadziei.